Pályatársai, kollégái, egykori és jelenlegi tanítványai köszöntötték a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának alapító professzorát, Nábrádi Andrást. A Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskola leköszönő vezetője szerint csakis az elődök tisztelete adja meg a jogot, hogy jól neveljük, a múlt tisztelete pedig, hogy a jövőt jól építsük.
Hírek
Századik születésnapján köszöntötték a Kossuth Lajos Tudományegyetem Gyakorló Gimnáziumának (ma Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája) egykori igazgatóját, Szász Lajosnét a gimnázium nyugdíjas diákjainak éves találkozóján. Az ünneplés mellett az is elhangzott, hogy a gyakorló a Debreceni Egyetem éves felvételi eredményesség alapján létrehozott középiskolai rangsorában az első helyen végzett, ami megerősítése az iskola hosszú évtizedek óta tartó következetes és minőségi szakmai munkájának, fejlődésének.
Négy szekcióban 26 pályamunkát mutattak be a hallgatók a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának tavaszi Tudományos Diákköri Konferenciáján. Többen jogosultságot szereztek arra, hogy eredményeiket jövőre a 38. Országos Tudományos Diákköri Konferencián is ismertessék.
A Debreceni Egyetem számára fontos dolgozóinak és hallgatóinak fizikális és mentális egészsége, jólléte. Az intézmény ezért új szolgáltatásként masszázsfotelek használatát teszi elérhetővé az Egyetem téri, a Böszörményi úti és a Kassai úti campusán, valamint a Műszaki Kar Ótemető utcai épületében. A szakemberek kilenc relaxációs eszközt üzemeltek be szerdán.
Az iskolai tehetséggondozás, valamint a pályaorientáció segítése érdekében a Debreceni Egyetem anyagi támogatásban és szakmai elismerésben részesített tizenöt olyan középiskolát, melyek az egyetemi felvételi eljárás eredményei alapján elkészült rangsorban a legjobb teljesítményt érték el. Idén a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium érte el a támogatásban részesíthető gimnáziumok között a legjobb eredményt.
A Debreceni Egyetem hallgatói is pástra léptek a nemrégiben Szegeden rendezett Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB). Szép eredményeket értek el a debreceniek, teljesítményüknek köszönhetően az összesített pontversenyben a második helyen zárt a DE.
Hagyományteremtő szándékkal rendezte meg a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar első alkalommal a Diplomamunka téma- és tehetségnapot. A rendezvényen a szak- és diplomadolgozati témaválasztás előtt álló, illetve a tudományos diákköri tevékenységre fogékony hallgatók kaptak tájékoztatást a lehetőségekről.
Az elmúlt hetekben a hazai egyetemekkel kapcsolatban felmerült kiáltványok, nyilatkozatok okán megkérdeztük a Debreceni Egyetem május elsején hivatalba lépett rektorát, Bács Zoltánt, valamint az intézmény korábbi vezetőit, Fábián István, Nagy János és Bazsa György professzorokat, illetve a dolgozók és hallgatók képviselőit, hogy miként látják a debreceni helyzetet, mennyire eredményes az alapítványi modell Debrecenben, milyen előnyei és esetleg hátrányai vannak, de a javítási lehetőségek is szóba kerültek.
Minden eddigi érdeklődést felülmúlt a Debreceni Egyetem Családi Napja: idén csaknem négyezren regisztráltak a Nagyerdei Kultúrparkban tartott ingyenes rendezvényre. A Családbarát Egyetem programsorozat egyik legnépszerűbb eseményén most első alkalommal az intézmény alumni közösségének tagjai is részt vehettek.
A drónok szárnytechnológiájától a városi hősziget-jelenségen át a nanotechnológiáig számos izgalmas területet érintett a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának (TTK) immár hagyományos, nemzetközi hallgatóknak szóló tanácskozása. A rendezvény célja a kutatómunka népszerűsítése és a kar rendkívül sokszínű, több mint száz nemzetet tömörítő közösségének tudományos összekovácsolása.