Rövid ciklusú tanári mesterképzési szak – 2022 SZEPTEMBERÉTŐL KEZDŐDŐ

Rövidciklusú tanári mesterképzési szak

A hallgató a sikeres felvételt követően tanárszakos tanulmányait mintatanterv alapján kezdi meg. A mintatanterv szakterületi (szaktudományos) részből és a tanári felkészítés követelményeire vonatkozó részből áll. A mintatanterv szakterületi részét az illetékes kar gondozza, a szaktanszékek/intézetek bevonásával. Az adott tanári szakképzettség kurzusainak meghirdetéséért az illetékes dékán a felelős. A tanári felkészítés tantárgyait a Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet, a Pszichológiai Intézet, a szaktanszékek és a Tanárképzési Központ hirdeti meg. A kurzushirdetésekkel, kurzusfelvételekkel, tantárgyi felmentésekkel és kreditbeszámításokkal kapcsolatos ügyeket a tantárgy szerint illetékes kar végzi.

Képzési programok

Frissítés dátuma: 2022.10.06.